Fica si (ne)zaslúžime

Autor: Matúš Grznár | 29.9.2013 o 19:04 | (upravené 29.9.2013 o 22:54) Karma článku: 16,51 | Prečítané:  1367x

Fico nás má tam, kde chce. Nás, ktorí ho nevolia. Nás, voličov, ktorých je 3 milióny 300 tisíc. Nás, ktorých neoblbne lacnou propagandou. Nás, ktorí máme radi slobodu a život. Nás, ktorí rešpektujeme základné ľudské práva. A predsa sme to my, ktorí si ho nezaslúžia, tými, vďaka ktorým je on pri moci.

Neschopnosť sa zjednotiť kvôli kritickému mysleniu

My sme nároční, neakceptujeme lacné výhovorky, prehrešky, kauzičky, a tak bránime možnosti víťazstva jednej veľkej pravicovej strany. Lebo v každej pravicovej strane bude vždy niekto vo vedení, ktorý neprejde testom kritičnosti časti neficových voličov - presnejšie, 3.3 milióna nás. A taká strana tým pádom nikdy nebude veľká.

Máme sa kvôli tomi zmeniť? Nie.

Môžme zmeniť systém tak, aby nebol závislý na voľbe jednej veľkej neficovej strany.

 

Frustrácia vedúca k pasivite

Predvolebné kauzy v roku 2012 slúžili len jednému - rozhádať neficové strany a vyvolať v ľuďoch pocit, že je jedno, ktorou cestou sa vo voľbách vyberú, smer je stále rovnaký s rovnakým prehnitým pozadím. To má samozrejme dopad na volebnú účasť, na všetky typy volieb na Slovensku, a tým je korisť jednoduchšie dosiahnuteľná. Tých 1.1 milióna voličov SMERu pride za každého počasia, a tak pri nižšej účasti majú odrazu vyššiu moc.

Máme preto akceptovať to ako politika na Slovensku funguje a napriek tomu ísť voliť tú, či tú stranu? Nie.

Ale miesto celoplošne uplatňovaného nezáujmu o politiku a veci verejné si vyberme aspoň jednú voľbu, kde sa môžme rozhodnúť slobodne, bez zohnutia a bez pachute.

 

Naša priama voľba - moje a tvoje rozhodnutie

Už dlhšie zvažujem, či tu ostať žiť alebo zobrať svoju rodinu do neznáma. A v posledných týždňoch si hovorím, že bolševik ma z mojej rodnej krajiny len takto ľahko nevyženie.

V tejto krajine už boli dva totalitné režimy. Ľudia tu stáli zoči voči tankom, vodným delám, tajným i vydieraniu, zastrašovaniu a ničeniu celých rodín komunistickou stranou.

V kontexte našich dejín si porazenie súčasnej blbej nálady vyžaduje iba dohodu, spoluprácu a podporu. Nás.

Budúcoročné prezidentské voľby sú medzníkom v Slovenských dejinách. Podobným ako boli tie parlamentné v roku 1998. Buď budú apatiou-poznačeným spečatením totalitného režimu alebo začiatkom konca totality na Slovensku.

My tridsiatnici a štyridsiatnici sme tí, ktorí tentokrát majú stáť v prvých líniách s kvetmi a holým rukami. Vyberme si niekoho, rozprávajme sa o našej voľbe, podporujme konkrétnych kandidátov, likeujme, blogujme, rozdávajme letáky, organizujme stretnutia, posielajme peniaze,....

Je mi jedno koho budete voliť, ale choďte a rozhodnite sa... a hlavne slobodne, bez pachute menšieho zla.

Tentokrát je zoznam kandidátov slušný a dáva na výber.

Možte aj neprísť, ale potom rozhodne za Vás (za nás) 1.1 miliónová menšina ficových voličov.

 

 

Držím Vám palce vo Vašom rozhodovaní

 

 

 

PS: zopár dôvodov, prečo ísť voliť prezidenta:

Prezident SR vymenúva a odvoláva predsedu vlády

Prezident vymenúva a odvoláva sudcov ako aj predsedu a podpredsedov Ústavného súdu a prijíma sľub týchto sudcov. Prezident vymenúva a odvoláva sudcov, predsedu a podpredsedu Najvyššieho súdugenerálneho prokurátora, prijíma sľub sudcov a generálneho prokurátora, menuje a odvoláva troch členov Súdnej rady.

Prezident vymenúva a odvoláva vedúcich ústredných orgánov, vyšších štátnych funkcionárov a ďalších funkcionárov, ktorých ustanoví zákon, vymenúva a odvoláva rektorov vysokých škôl, vymenúva vysokoškolských profesorov, vymenúva a povyšuje generálov.

Prezident podáva NR SR správy o stave SR a o závažných politických otázkach

Prezident tiež prijíma, poveruje a odvoláva vedúcich diplomatických misií.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Pánik potvrdil skvelú formu

Útočník získal v posledných šiestich zápasoch deväť bodov za päť gólov a štyri prihrávky.

EKONOMIKA

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.

DOMOV

SaS sa vzďaľuje liberalizmu, odchodom Mihála stráca výhodu

Mnohé výrazné osobnosti už v SaS chýbajú.


Už ste čítali?