Fica si (ne)zaslúžime

Autor: Matúš Grznár | 29.9.2013 o 19:04 | (upravené 29.9.2013 o 22:54) Karma článku: 16,51 | Prečítané:  1383x

Fico nás má tam, kde chce. Nás, ktorí ho nevolia. Nás, voličov, ktorých je 3 milióny 300 tisíc. Nás, ktorých neoblbne lacnou propagandou. Nás, ktorí máme radi slobodu a život. Nás, ktorí rešpektujeme základné ľudské práva. A predsa sme to my, ktorí si ho nezaslúžia, tými, vďaka ktorým je on pri moci.

Neschopnosť sa zjednotiť kvôli kritickému mysleniu

My sme nároční, neakceptujeme lacné výhovorky, prehrešky, kauzičky, a tak bránime možnosti víťazstva jednej veľkej pravicovej strany. Lebo v každej pravicovej strane bude vždy niekto vo vedení, ktorý neprejde testom kritičnosti časti neficových voličov - presnejšie, 3.3 milióna nás. A taká strana tým pádom nikdy nebude veľká.

Máme sa kvôli tomi zmeniť? Nie.

Môžme zmeniť systém tak, aby nebol závislý na voľbe jednej veľkej neficovej strany.

 

Frustrácia vedúca k pasivite

Predvolebné kauzy v roku 2012 slúžili len jednému - rozhádať neficové strany a vyvolať v ľuďoch pocit, že je jedno, ktorou cestou sa vo voľbách vyberú, smer je stále rovnaký s rovnakým prehnitým pozadím. To má samozrejme dopad na volebnú účasť, na všetky typy volieb na Slovensku, a tým je korisť jednoduchšie dosiahnuteľná. Tých 1.1 milióna voličov SMERu pride za každého počasia, a tak pri nižšej účasti majú odrazu vyššiu moc.

Máme preto akceptovať to ako politika na Slovensku funguje a napriek tomu ísť voliť tú, či tú stranu? Nie.

Ale miesto celoplošne uplatňovaného nezáujmu o politiku a veci verejné si vyberme aspoň jednú voľbu, kde sa môžme rozhodnúť slobodne, bez zohnutia a bez pachute.

 

Naša priama voľba - moje a tvoje rozhodnutie

Už dlhšie zvažujem, či tu ostať žiť alebo zobrať svoju rodinu do neznáma. A v posledných týždňoch si hovorím, že bolševik ma z mojej rodnej krajiny len takto ľahko nevyženie.

V tejto krajine už boli dva totalitné režimy. Ľudia tu stáli zoči voči tankom, vodným delám, tajným i vydieraniu, zastrašovaniu a ničeniu celých rodín komunistickou stranou.

V kontexte našich dejín si porazenie súčasnej blbej nálady vyžaduje iba dohodu, spoluprácu a podporu. Nás.

Budúcoročné prezidentské voľby sú medzníkom v Slovenských dejinách. Podobným ako boli tie parlamentné v roku 1998. Buď budú apatiou-poznačeným spečatením totalitného režimu alebo začiatkom konca totality na Slovensku.

My tridsiatnici a štyridsiatnici sme tí, ktorí tentokrát majú stáť v prvých líniách s kvetmi a holým rukami. Vyberme si niekoho, rozprávajme sa o našej voľbe, podporujme konkrétnych kandidátov, likeujme, blogujme, rozdávajme letáky, organizujme stretnutia, posielajme peniaze,....

Je mi jedno koho budete voliť, ale choďte a rozhodnite sa... a hlavne slobodne, bez pachute menšieho zla.

Tentokrát je zoznam kandidátov slušný a dáva na výber.

Možte aj neprísť, ale potom rozhodne za Vás (za nás) 1.1 miliónová menšina ficových voličov.

 

 

Držím Vám palce vo Vašom rozhodovaní

 

 

 

PS: zopár dôvodov, prečo ísť voliť prezidenta:

Prezident SR vymenúva a odvoláva predsedu vlády

Prezident vymenúva a odvoláva sudcov ako aj predsedu a podpredsedov Ústavného súdu a prijíma sľub týchto sudcov. Prezident vymenúva a odvoláva sudcov, predsedu a podpredsedu Najvyššieho súdugenerálneho prokurátora, prijíma sľub sudcov a generálneho prokurátora, menuje a odvoláva troch členov Súdnej rady.

Prezident vymenúva a odvoláva vedúcich ústredných orgánov, vyšších štátnych funkcionárov a ďalších funkcionárov, ktorých ustanoví zákon, vymenúva a odvoláva rektorov vysokých škôl, vymenúva vysokoškolských profesorov, vymenúva a povyšuje generálov.

Prezident podáva NR SR správy o stave SR a o závažných politických otázkach

Prezident tiež prijíma, poveruje a odvoláva vedúcich diplomatických misií.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Ramsaymu premiéra vyšla, slovenskí hokejisti zdolali v príprave Česko

Víťazstvo je dobré, ale vieme, že musíme hrať lepšie, priznal nový kouč Slovákov.

KOMENTÁRE

Podomový šmejd s jadrom Únie

Žiadna „super EÚ“ s jedným pevným jadrom sa nechystá.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?