Štúr, Hodža i Štefánik by boli sklamaní

Autor: Matúš Grznár | 15.1.2012 o 13:28 | Karma článku: 5,39 | Prečítané:  803x

Žijeme pohodlnú dobu. Predstavte si, že by ste mali vysvetliť súčasný stav krajiny Štúrovi, Hodžovi alebo Štefánikovi. Ako by asi prijali správu, že Slováci majú konečne svoju vlastnú krajinu, no nejaká menšina korumpujúcich politikov a podnikavcov (pozor, nie podnikateľov!) im ju kradne pred nosom. Čo by povedali na to, že si ľudia nectia svojich predkov a ich obete, ktoré viedli k dnešnému slobodnému a rovnoprávnemu Slovensku, pretože nerobia ani to málo, čo urobiť môžu. A ako málo stačí, aby sa tento stav zvrátil.

Ľudia v tejto krajine sú frustrovaní, sklamaní a znechutení. Zároveň už nemajú prehľad o tom, komu sa tu vlastne ešte dá veriť, a čo. Rozumiem tomu. Rozumiem aj letargii ľudí, ktorá s tým súvisí. Rozumiem znechuteniu. No to znechutenie by malo vyústiť do energie. Energie v podobe ľudí, ktorí si vyžiadajú vyšetrovanie, zmeny, reformy, ...

 

J.F.K.: Nepýtajte sa, čo pre Vás táto krajina môže urobiť; spýtajte sa samých seba čo Vy viete urobiť pre svoju krajinu

Pokiaľ sa informácie zo zverejnených dokumentov potvrdia, znamená to, že demokratický systém na Slovensku de facto neexistuje. Za iných okolností (v inom časopriestore) by táto situácia znamenala výnimočný stav, armádu preberajúcu moc v krajine a armádu, ktorá by začala a aj dokončila vyšetrovanie, ktoré by viedlo k popravám alebo doživotiu.

Za súčasných podmienok majú občania rôzne možnosti garantované Ústavou SR - môžu sa združovať, zhromažďovať, spájať sa do iniciatív, voliť a byť volenými.

Čo viete pre Vašu krajinu (a teda pre Vás, Vaše rodiny a Vašich priateľov) urobiť vy?

Výhovorky už nie sú - vo Voľbách 2012 kandidujú ľudia, ktorí nie sú členmi strán. Ak ste boli sklamaní alebo frustrovaní stranami, mali ste možnosť kandidovať ako nezávislí kandidáti, pričom je veľká pravdepodobnosť, že niektorí ľudia, ktorí sa tak rozhodli, naozaj budú zvolení do parlamentu.

Chcete vedieť čo môžete urobiť Vy?

V prvom rade neočakávajte, že zmena príde z noci do rána. V druhom rade, ak zmena má prísť, musia postupne prichádzať signály od občanov a jedným takým signálom môže byť to, že nezávislí politici získajú krúžky vo voľbách. Veľa krúžkov. V ostatných voľbách VÚC na východe Slovenska dostali nezávislí 22% zastupiteľstva a to je silný signál. A nakoniec, nečakajte, že to niekto vyrieši za Vás.

Viac nájdete na www.matusgrznar.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Ramsaymu premiéra vyšla, slovenskí hokejisti zdolali v príprave Česko

Víťazstvo je dobré, ale vieme, že musíme hrať lepšie, priznal nový kouč Slovákov.

KOMENTÁRE

Podomový šmejd s jadrom Únie

Žiadna „super EÚ“ s jedným pevným jadrom sa nechystá.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?